ZAPROSZENIE na spotkanie w dniu 20.03.2015 r. – „Rzemiosło artystyczne w pracy przewodnika turystycznego”

logo-LIPL2

Lubelski Inkubator Partnerstw Lokalnych w imieniu Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „POGRANICZE” serdecznie zaprasza w dniu 20 marca 2015 r. /piątek/ od godz. 17:30 do siedziby Lubelskiego Inkubatora Partnerstw Lokalnych mieszczącego się w Lublinie przy ul. Niecałej 5 /budynek Towarzystwa Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej/ na wykład p. Joanny Kozak pt.: „Rzemiosło artystyczne w pracy przewodnika turystycznego”.

Prelekcja dotyczyć będzie tkanin.

Celem wykładu jest zapoznanie z najważniejszymi zagadnieniami  związanymi z dawnymi tkaninami. Będziemy mieli okazje poznać podstawowe  słownictwo, materiały, z których wytwarzano tkaniny, w okresie od  najdawniejszych czasów do XVIII w. oraz metody ich produkcji.  Pragniemy tym samym przekazać narzędzie pracy, które będzie służyć nie tylko na  terenie placówek muzealnych naszego miasta, ale wszędzie tam gdzie  zaprowadzi nas szlak.

Wykład poprowadzi p. Joanna Kozak – absolwentka historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz doświadczona przewodniczka  turystyczna.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

ZAPRASZAMY !!!

Tkaniny

 

Więcej informacji nt. Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „POGRANICZE”