„FANTASTYCZNE SPOTKANIA W NARNII”

„Fantastyczne spotkania w Narnii” to cykl cotygodniowych spotkań tematycznych. Są to zajęcia o charakterze kulturalno – edukacyjnym przeznaczone dla młodzieży i dorosłych, a ich tematyka bazuje na wykorzystaniu doświadczenia Stowarzyszenia w świecie nowoczesnych gier.

Realizujemy je w nowo powstałym, niepublicznym Domu Kultury Narnia przy ulicy Lwowskiej 12.

Jest to miejsce tworzone od podstaw przez zapalonych działaczy kultury – wolontariuszy, z pasji stworzenia wyjątkowego miejsca wymiany doświadczeń i lokalnego ośrodka kreatywnej rozrywki i rozwoju osobistego.

Chcemy również, aby właśnie u nas poprzez te spotkania integrowała się lokalna społeczność dzielnicy Kalinowszczyzna.

Nasze spotkania odbywają się w godzinach 17 – 22 od środy do piątku.

Na każdy dzień tygodnia przypada konkretna kategoria tematyczna. W pierwszym kwartale 2015 roku mamy zaplanowane również specjalne warsztaty – po jednym do każdej kategorii.

SPOTKANIE Z GRAMI BITEWNYMI – ŚRODY

Uczestnicy będą mogli wcielić się w dowódców oddziałów armii i poprowadzić ich do zwycięstwa. W rzeczywistości będą to reprezentować miniaturowe modele ustawione na zaaranżowanych makietach. Nauczymy gry w poszczególne systemy na udostępnionych przykładach, stworzymy własne zestawy do gry. Warsztaty będą dotyczyć konstrukcji i modyfikowania własnych modeli, tworzenia makiet, terenów i scenerii, malowania miniaturowych modeli oraz makiet. Uczestnicy stworzą własną, kompletną makietę miasta z elementami małej architektury i roślinności.

bitewne2    bitewne3   bitewne1

bitewne4

 

 

SPOTKANIE Z GRAMI FABULARNYMI – CZWARTKI

Prowadzenie rozgrywek w gry fabularne  (zapewnione osoby prowadzące rozgrywki) Gry te polegają na wcielaniu się w wybrane wcześniej role i odgrywanie swoich działań w wykreowanym, fantastycznym świecie. Chcesz się przekonać, jak to wygląda – zapraszamy! Na spotkaniach odbywają się prelekcje oraz dyskusje poświęcone wybranej grze, przydatnym technikom oraz aspektom popularnonaukowym tzw. „gier wyobraźni”. Warsztaty będą poświęcone technikom teatralnym : odgrywanie postaci, psychologia postaci oraz sztuce właściwego formułowania myśli i negocjacji – umiejętności te przydadzą się zarówno w rozgrywce, jak i codziennym życiu !

 

fabularne4

fabularne3      fabularne2

 

fabularne1

 

 

SPOTKANIE Z GRAMI PLANSZOWYMI – PIĄTKI

Możliwość skorzystania z biblioteki gier planszowych – strategicznych, edukacyjnych, zręcznościowych i wiele innych. Jest to obecnie coraz bardziej popularna forma spędzania wolnego czasu w interesujący sposób. Fachowi doradcy będą tłumaczyć poszczególne tytuły i interpretować zasady. Warsztaty poświęcone będą tworzeniu i  gier planszowych , uczestnicy zapoznają się z mechanizmami gier, etapami projektowania, testowania i udoskonalania gier aż do etapu gotowego do wydania egzemplarza.

 

planszowki2

planszowki1   planszowki3

 

REALIZACJA DZIAŁAŃ

W ramach projektu udało nam się również przeprowadzić kilka działań, które wzbogaciły i poprawiły jakość naszych „Fantastycznych Spotkań w Narnii” . Stało się tak m.in. dzięki gronu ekspertów, którzy doradzili nam w różnorodnych dziedzinach:

Sylwia Janasz koordynowała nasze działania związane z dostosowaniem przestrzeni na potrzeby warsztatów, wykonała projekty i nadzorowała prace dekoracyjne oraz z zakresu poprawy funkcjonalności pomieszczeń Domu Kultury Narnia na potrzeby naszych zajęć. Zaowocowało to zwiększoną atrakcyjnością miejsca i samych warsztatów! Poniżej kilka przykładów naszych działań:

Narnia

projekt hol mały

Projekt hol mały

 

projekt hol duży

Projekt Hol duży

 

Marcin Wiśniewski, reprezentujący specjalistyczny portal dla graczy, połączony ze sklepem dedykowanym akcesoriom do gier, rozszerzył spektrum naszych propozycji na spotkaniach o gry karciane – w tym najbardziej popularną grę na świecie Magic: The Gathering, jednocześnie budując nam dynamiczną społeczność uczestników warsztatów, głównie w wieku lat 12-18, regularnie uczestniczących w naszych działaniach. Szkoli nas z zakresu animacji działań poświęconym „grom bez prądu” oraz organizuje dla nas specjalne wydarzenia promocyjne.

 

grykarciane karciane2

 

14-15 marca odbędą się w Narnii 28. Lubelskie Dni Fantastyki – specjalne wydarzenie, gdzie prezentowane są aktywności wszystkich 3 naszych cyklów warsztatowych – poświęconych grom bitewnym, fabularnym i planszowym. Zaplanowaliśmy liczne turnieje, pokazy, warsztaty otwarte dla uczestników – wszytskich chętnych, a nasi instruktorzy wtajemniczą was we wszystkie szczegóły!

LDF
Zapraszamy na to lokalne święto fantastyki, w szczególności mieszkańców dzielnicy Kalinowszyzna.

 

Serdecznie zapraszamy do Domu Kultury Narnia !!!

Cytadela Syriusza

www.facebook.com/cytadelasyriusza